NOWY TOMYŚL: Filary Kultury 2023

W poniedziałek, 17 kwietnia br., w Nowotomyskim Ośrodku Kultury zebrały się znane osobistości z lokalnego świata kulturalnego.  Odbyła się uroczystość wręczenia corocznych Filarów Kultury, która organizowana jest przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne.

Filary Kultury przyznawane są twórcom, animatorom oraz mecenasom kultury, których działalność szczególnie przyczyniła się do rozwoju społeczno-kulturalnego, nie tylko poprzez całokształt pracy twórczej, ale również wspieranie instytucji kultury i współtworzenie wydarzeń kulturalnych.

Wydarzenie rozpoczął Ryszard Ratajczak – prezes Zarządu Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego, który przywitał obecnych i opowiedział historię działalności Towarzystwa. W serdecznych słowach podziękował również wszystkim współtworzących Towarzystwo i wspierających jego działania.

Laureatów Filarów Kultury 2023 przedstawiła Lucyna Kończal-Gnap – wiceprezes Zarządu.

W kategorii twórca kultury statuetkę otrzymał Ryszard Pozdrowicz, w kategorii twórca i animator –kapela Zza Winkla, natomiast w kategorii mecenas kultury nagroda trafiła do firmy Phoenix Contact Wielkopolska, którą odebrał Marcin Poznański – prezes firmy.

Rozdanie Filarów Kultury było wspaniałą okazją do wspólnego świętowania nie tylko sukcesów nominowanych twórców, ale również uroczystej inauguracji roku jubileuszowego 20.lecia Nowotomyskiego Towarzystwa Kulturalnego.

nowytomysl.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *