Nowotomyskie akcenty na V Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Poznaniu.

Od czwartku. 24 sierpnia br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywa się V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa.
W piątek, 25 sierpnia br. wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor w towarzystwie Krystiana Dybka z Wydziału Komunikacji Społecznej odwiedzili miejsce Festiwalu oraz zapoznali się z postępami prac konkursowych i niezwykłymi wiklinowymi arcydziełami.
 
Ta wizyta była także doskonałą okazją do spotkania z żoną śp. Jędrzeja Stępaka, utalentowanego artysty, autora największego kosza wiklinowego na świecie, który dumnie zdobi Nowy Tomyśl.
 
Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego wyjątkowego festiwalu, promującego piękno wikliny oraz kunszt jej twórców. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację tego niezwykłego wydarzenia! informuje Powiat Nowotomyski.
 

POZNAŃ: Odwiedź V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa [ZDJĘCIA, FILM]

Na V Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa, który odbywa się po raz pierwszy w Poznaniu, nie brakuje nowotomyskich akcentów, wyjątkowa ekspozycja nowotomyskiego Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Spotkać można tu osoby od lat związane z nowotomyską wikliną z Komisarzem Festiwalu Andrzejem Pawlakiem na czele, przedstawicieli samorządu lokalnego, plecionkarzy czy młodzież z nowotomyskich szkół, która pomaga organizatorom w całym, olbrzymim przedsięwzięciu w ramach wolontariatu.
 
Wśród osób odwiedzających V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa, spotkaliśmy również byłego Starostę Nowotomyskiego, radnego Rady Powiatu Ireneusza Kozeckiego, który wspominał trudne początki tej unikalnej na skalę świata imprezy.
 
Na Światowym Festiwalu Wikliny jesteśmy od samego początku, nowotomyskie festiwale i ich atmosfera na zawsze pozostanie w mojej pamięci, wiem, że to trudna decyzja dla organizatorów by przenieś tą imprezę z Nowego Tomyśla do Poznania, ale jej skala i ranga zasługuje właśnie na to właśnie miejsce, na Międzynarodowych Targach Poznańskich, by o tym rzemiośle i wszystkim tym co się z nim łączy dotrzeć do jeszcze większej liczby nowych odbiorców – komentuje jeden z wystawców V Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Poznaniu.
 
 

Więcej :

>>>POZNAŃ: V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa [ZDJĘCIA, FILM]<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *