NOWE MOTOCYKLE BMW JUŻ W NOWOTOMYSKIEJ KOMENDZIE!

Nowe motocykle BMW R1250RT są już w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. BMW ma pojemność 1250 cm3 i moc 135 KM, a moment obrotowy o wartości 143 Nm. Motocykl skutecznie „odpycha” się od asfaltu- przyśpieszenie od 0 do 100 zajmuje mu zaledwie 3,2 sekundy.

Cechą charakterystyczną motocykli są nowe barwy policyjne, które zostały wzbogacone o kolor żółty i wiele elementów odblaskowych. Motocykle wyposażone są w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu.

Nowe pojazdy będą używane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Dzięki nim policjanci będą mogli sprawnie i szybko, a zarazem bezpiecznie wykonywać postawione przed nimi zadania. Jest to niezbędne narzędzie do wyegzekwowania stosowania przepisów ruchu drogowego wśród wszystkich kierujących. Wykorzystanie nowego sprzętu niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Motocykle BMW zostały zakupione w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *