LWÓWEK: Umowa na przebudowę ul. Południowej wraz z włączeniem do ul. Kamionki podpisana.

Umowa na przebudowę ul. Południowej wraz z włączeniem do ul. Kamionki w Lwówku podpisana.
W środę 12 kwietnia burmistrz Piotr Długosz reprezentujący Gminę Lwówek oraz Piotr Całus jako prezes zarządu firmy CAŁUS sp. z o.o. sp.k. z Borui Nowej podpisali umowę na realizację zadania „Przebudowa ulicy Południowej w Lwówku wraz z włączeniem do ul. Kamionki”.
 
Zakres robót obejmuje: przebudowę konstrukcji nawierzchni ulic poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej o łącznej długości 571,60 m (w tym ul. Południowa – 469,90 m, ul. Kamionki – 102,70 m), i szerokości jezdni w ul. Południowej – 6,40 m oraz w ul. Kamionki – 6,0 m, przebudowę zjazdów i skrzyżowań; budowę chodników o nawierzchni z kostki brukowej betonowej i szerokości w ciągu ul. Południowej 1,80 m po stronie lewej i 1,50 m po stronie prawej, w ciągu ul. Kamionki – 1,50 m; roboty ziemne – korytowania, wykopy i nasypy; wykonanie sieci kanalizacji deszczowej z rur tworzywowych; budowę kanału technologicznego o długości 560,13 m oraz budowę 8 studni kablowych SKR-1.
 
W postępowaniu przetargowym złożono pięć ofert, spośród których najkorzystniejsza okazała się oferta firmy CAŁUS sp. z o.o. sp.k. z Borui Nowej z ceną 1 982 502 zł brutto i gwarancją na 72 miesiące. Inwestycja niemal w całości zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację zadań inwestycyjnych – wkład własny gminy wyniesie jedynie 2%. Prace w terenie ruszą wkrótce, przewidywany termin ich zakończenia to 31 października tego roku.
 
źródło: Gmina Lwówek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *