Fabrycznie nowy i ekologiczny autobus elektryczny pojawi się na ulicach Nowego Tomyśla!

W piątek, 16 czerwca br., w siedzibie tut. Urzędu Miejskiego Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Andrzej Sienkiewicz – Dyrektor Sprzedaży firmy Solaris Bus &Coach S. A. podpisali umowę zakupu i dostawy jednego fabrycznie nowego autobusu elektrycznego za kwotę ponad 2,5 mln zł brutto.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekazał Gminie Nowy Tomyśl dofinansowanie w wysokości ponad1,5 mln zł na ten cel.

Zamówienie oprócz zakupu oraz dostawy autobusu elektrycznego obejmuje również zakup zewnętrznej ładowarki mobilnej o mocy 80kW – 1 szt. oraz przeszkolenie 3 kierowców z obsługi autobusu elektrycznego.

Preferowany autobus ma być fabrycznie nowy, napędzany silnikiem elektrycznym o mocy min. 150 kW. Jego głównąi najważniejszą zaletą będzie jego zeroemisyjność. Pojazd ma pomieścić65 pasażerów.

Co istotne, wykonawcę obejmuje okres gwarancji całopojazdowej, który wynosi 36 miesięcy (bez limitu kilometrów). Wstępnie termin realizacji zamówienia przewidziany jest do dnia 30.08.2024 r. 

Przypominamy, że komunikację miejską w Nowym Tomyślu obsługuje Przedsiębiorstwo Usługowe Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu sp. z o.o. Kurs autobusu komunikacji miejskiej odbywa się tylko w granicach administracyjnych miasta Nowy Tomyśl, po wyznaczonej trasie, z częstotliwością 10 kursów od poniedziałku do piątku. Należy również wspomnieć, że według uchwały Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dn. 24 lutego br., przejazd komunikacją miejską jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *