Dzień Babci i Dziadka w Wytomyślu, Borui Kościelnej, Sątopach i Bukowcu

Dzień Babci i Dziadka

w Wytomyślu

Bibliotekarki z filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu zaprosiły dzieci na zajęcia plastyczno-czytelnicze z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W Wytomyślu, w czwartkowe popołudnie, 19 stycznia,  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z książką”. Bibliotekarka Aleksandra Kaczmarek czytała dzieciom fragmenty książki „Dzień w którym babcia zepsuła Internet”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści, a następnie wykonali dla swoich babć i dziadków kwiatowe laurki.  Na zakończenie spotkania Bartek Kamyszek zrobił wszystkim ogromną przyjemność, częstując „małym co nieco”.

W Borui Kościelnej

Uczniowie klasy 3B uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pn. „ Babcia i Dziadek w literaturze”. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania fragmentu książki „Dziadek na huśtawce” Renaty Piątkowskiej. Następnie dzieci wymieniały swoje ulubione literackie babcie i sympatycznych literackich dziadków. Wskazane przez nie postaci to m.in. Babcia z Czerwonego Kapturka, Dziadziuś Anny i Britty z Dzieci z Bullerbyn oraz tytułowe babcie „Babcia na jabłoni” oraz  „Babcia rabuś”. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali laurki z osobistymi życzeniami dla swoich babć i dziadków.

W Sątopach

17 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: „Podróż po krainie bajek i baśni”. Dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. ,”Babcia Rabuś”, a następnie z ogromnym zapałem wykonały prace plastyczne i laurki. Po wykonaniu prac dzieci chętnie opowiadały jak miło spędzają z dziadkami czas i jak bardzo są dla nich ważni.

Dzień Babci i Dziadka w Bukowcu

Podczas cotygodniowych dziecięcych czwartkowych spotkań w bukowieckiej bibliotecedzieci opowiedziały za co kochają Babcię i Dziadka, co im zawdzięczają, jak pyszne są Babuni obiadki i ukradkiem dawane słodycze…. Wymieniać  można by bez liku. Bibliotekarka Danuta Łebkowska przeczytała książkę o „ Elmerze i Dziadku Eldo”.To kolejne opowiadanie o słoniu w kratkę, który odwiedza swojego dziadka Eldo. Razem wybierają się w podróż po wspólnych wspomnieniach, odwiedzają stare miejsca, śpiewają piosenki z dzieciństwa. Bo pamięć o osobach, które kochamy  i chwilach z nimi spędzonych, jest bardzo ważna.Następnie młodsi uczestniczy spotkania rysowali piękne laurki na talerzach , a starsi wykonywali tęczowe słoiki. Wszyscy uczyliśmy się piosenki„Babciu, droga babciu”.Prezenty zostały wręczone Ukochanym Babciom i Dziadkom, którzy nie kryli wzruszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *