Dofinansowanie na kolejne inwestycje w Gminie Nowy Tomyśl

7 października br. ogłoszono wyniki ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, w ramach której przyznano blisko 26 mld zł dofinansowania na realizację prawie 5 200 projektów.

Gminie Nowy Tomyśl udało się pozyskać środki na realizację dwóch zadań: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Borui Kościelnej oraz Borui Nowej – etap II” – w wysokości 2 mln zł oraz „Budowa budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Bukowiec” – w wysokości 6 mln zł.

W związku z przyznaniem wysokiego dofinansowania, strażaków z OSP Bukowiec odwiedził Marcin Porzucek – poseł na sejm RP. Po pomieszczeniach obecnej strażnicy posła Porzucka i Grażynę Pogonowską – zastępczynię burmistrza oprowadził Łukasz Wlekły – prezes bukowieckiej OSP wraz z Leszkiem Drążkowiakiem – sołtysem Bukowca. Goście przyjrzeli się codziennemu funkcjonowaniu jednostki i wyzwaniom logistycznym, jakich przysparza budynek oraz zapoznali się z planem nowego, większego i dostępniejszego obiektu, który ma stanąć na pobliskiej działce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *