W dniu dzisiejszym Rodzinny Ogród Działkowy „Zielony Zakątek” w Nowym Tomyślu odwiedził Burmistrz Nowego Tomyśla Marcin Brambor, który spotkał się z Prezesem ROD Józefem Kasprzakiem. Podczas krótkiego spaceru po terenie ogrodu rozmawiano o jego bieżącym funkcjonowaniu, zrealizowanych inwestycjach, planach rozwoju oraz możliwościach dalszego wspierania rodzinnych ogrodów działkowych przez samorząd.
Prezes Józef Kasprzak pokazał Burmistrzowi nową świetlicę ogrodową wraz z jej wyposażeniem, prezentując jednocześnie zmiany, jakie w ostatnim czasie zaszły na terenie ROD „Zielony Zakątek”, oraz inwestycje zrealizowane z myślą o działkowcach i dalszym rozwoju ogrodu.
Istotnym punktem wizyty było również przekazanie Burmistrzowi oficjalnego pisma Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu, stanowiącego wyraz uznania za wspieranie rodzinnych ogrodów działkowych na terenie Nowego Tomyśla. W dokumencie podkreślono, że realizowany przez Miasto program wsparcia od lat przyczynia się do rozwoju infrastruktury ogrodowej, poprawy bezpieczeństwa oraz warunków korzystania z ogrodów. Zwrócono również uwagę na dobrą współpracę samorządu z nowotomyskimi ogrodami działkowymi oraz działania na rzecz rozwoju terenów zielonych.
Spotkanie miało także osobisty wymiar. Burmistrz Marcin Brambor doskonale zna ROD „Zielony Zakątek”. Jako mieszkaniec pobliskiego osiedla bywał na terenie ogrodu już w dzieciństwie i odwiedza go również obecnie. Dzięki temu miał okazję obserwować, jak na przestrzeni lat zmieniał się ogród i rozwijała jego infrastruktura.
Wizyta była okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz rozmów o dalszym rozwoju ROD „Zielony Zakątek” i planowanych przedsięwzięciach na terenie ogrodu.




