Babskie piątki w bibliotece w Bolewicach

Babskie piątki to cykliczne spotkania z myślą o kobietach, które zajęte pracą, dziećmi, domem i wieloma innymi rzeczami nie mają czasu dla siebie.

To już drugi rok, kiedy filia miedzichowskiej Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolewicach przez cały kobiecy marzec, w każdy piątek organizuje zajęcia, warsztaty i spotkania, celebrując „Babskie piątki z biblioteką”. W tym roku każde spotkanie przyciągnęło grono pań, które miały niebywałą okazję wspólnie, miło spędzić czas.

W pierwszy piątek, 3 marca, zaplanowane było spotkanie z sommelierką Marleną Nowaczyk „Degustacji smaków – jak podawać wino?”, niestety z uwagi na absencję prowadzącej zostało ono przełożone na 28 kwietnia na godz. 17.00.

Aby nie zostawiać przybyłych do biblioteki tego popołudnia pań, zaprosiliśmy je do Kina za Rogiem na seans filmowy pt. „Jestem taka piękna”.

W drugi piątek miesiąca, 10 marca, zaprosiliśmy panie na profesjonalna sesję zdjęciową z fotografką Martą Napierałą oraz makijażystką Eweliną Wojciechowską, które stworzyły fantastyczny klimat.

Ewelina Wojciechowska wykonała delikatne makijaże w odcieniach nude, które podkreśliły kobiecą urodę, a Marta Napierała uchwyciła na zdjęciach to, co w każdej z pań najpiękniejsze. Spotkanie trwało do 23.00, ale każda z uczestniczek tej wyjątkowej sesji podkreślała, że było warto. Efekty sesji są oszałamiające.

W trzeci piątek, 17 marca, panie pod okiem plastyczki i ilustratorki Edyty Ćwiek oraz jej córki Magdaleny Ćwiek wykonały własną ekotorbę, umieszczając na niej specjalnie przygotowany cytat w rodzimej gwarze „Czytej nie godej”. Do tego, za pomocą dłuta i specjalnie przygotowanej płytki z linoleum, samodzielne tworzyły wzory graficzne, które pokryte farbą odbijały na lnianych torbach. Każda z pań stworzyła własną, niepowtarzalną i oryginalną torbę.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „4 pory roku z Fundacją Orlen”, dofinasowanego z programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji Orlen.

W czwarty piątek, 24 marca, zmuszeni byliśmy odwołać spotkanie z trycholog Dominiką Ziębą z uwagi na chorobę prowadzącej. Nowy termin spotkania został ustalony na 21 kwietnia na godz. 17.00.

Zaś w ostatni piątek, 31 marca, uczestniczki bibliotecznych babskich piątków wzięły udział w warsztatach „Budżet domowy”.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Owczarzak z Fundacji „Odważ się”. Panie na początek rozwiązały test, który miał na celu pokazać, jak zarządzają budżetem domowym. Następnie dowiedziały się więcej na temat gospodarowania tym budżetem i otrzymały wskazówki jak prawidłowo zarządzać finansami, jak oszczędzać, a także w co inwestować. Każda z kobiet wyniosła ze spotkania garść cennych wskazówek. Choć nie obyło się bez drobnych zawirowań absencyjnych, wszystkie piątkowe wydarzenia pokazują wyraźnie, że taki cykl spotkań kobietom jest bardzo potrzebny, chociażby po to, by wyjść z domu i oderwać się od pracy zawodowej, rozerwać się, ale też dowartościować, poznać coś nowego, czy dostrzec nowe możliwości.

Drogie Panie jesteście wyjątkowe – nie zapominajcie o sobie, celebrujcie chwile i dbajcie o siebie… nie tylko w marcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *