125 elewów z Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyło w Nowym Tomyślu przysięgę wojskową.

125 elewów z Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej 28 października, złożyło w Nowym Tomyślu przysięgę wojskową. Uroczystość była zwieńczeniem miesięcznego szkolenia, a jednocześnie początkiem służby ojczyźnie.

Ochotnicy z DZSW ukończyli 27-dniowy, podstawowy pierwszy etap szkolenia. Żołnierskich podstaw pod okiem doświadczonej kadry instruktorów nabierali w trzech garnizonach 17 WBZ – w szeregach batalionu logistycznego, 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej oraz 5 batalionu saperów.

W sobotę, 28 października na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu, wśród zaproszonych gości i najbliższych, elewi wypowiedzieli słowa roty wojskowej. Była to wyjątkowa chwila dla żołnierzy i ich rodzin.

Punktualnie o godz. 10:00, zgodnie z ceremoniałem wojskowym 125 elewów DZSW z 17 WBZ ślubowało Ojczyźnie.

Bohaterowie sobotniej uroczystości wypowiadali słowa roty wojskowej za dowódcą 17 WBZ gen. bryg. Sławomirem Kocanowskim. Następnie dowódca zmotoryzowanych zwrócił się do stojących w szeregu nowo zaprzysiężonych – „Pamiętajcie, że realne zobowiązanie wobec ojczyzny i narodu będzie Wam towarzyszyć przez całe życie”.

Wzniosłego charakteru ceremonii dodała kompania honorowa wystawiona przez 3bpzmot.

Po złożeniu przysięgi, zainteresowani dalszą służbą wojskową przez 11 miesięcy będą nabierać doświadczenia na konkretnych stanowiskach służbowych w jednostkach wojskowych.

 

Więcej:

Uroczysta Przysięga Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej [ZDJĘCIA, FILM]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *