Nowy Tomyśl: Upał nie odpuszcza! Na ulice wyjechała polewaczka, by schłodzić rozgrzany asfalt

Wysokie temperatury dają się we znaki mieszkańcom, kierowcom i samej infrastrukturze drogowej. W związku z falą upałów na ulicach Nowego Tomyśla pojawiła się polewaczka drogowa, która rozpyla wodę na nawierzchnię jezdni.

Jej zadaniem jest schłodzenie mocno nagrzanego asfaltu, ograniczenie pylenia oraz poprawa warunków na drogach podczas największych upałów. W słoneczne dni temperatura nawierzchni może przekraczać nawet 50–60 stopni Celsjusza.

Można powiedzieć, że dziś to nie deszcz zawitał do Nowego Tomyśla, a specjalny „prysznic” dla ulic. Choć efekt jest chwilowy, każdy stopień mniej na rozgrzanym asfalcie ma znaczenie.

Synoptycy zapowiadają, że wysokie temperatury utrzymają się również w kolejnych godzinach. Warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, unikać długiego przebywania na słońcu oraz zadbać o dzieci, seniorów i zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *